Type to search

POLITIKA

Radičová ZVOZILA Matoviča pod čiernu zem: TOTO premiér nerozdýcha!

Bývalá predsedníčka vlády a sociologička Iveta Radičová počas tohto týždňa okomentovala dianie počas utorka a nevynechala ani fungovanie vlády Igora Matoviča. Práve premiéra si vo svojom komentovaní zobrala na pranier a pripomenula mu jeho vlastné slová!


Bývalá vrcholová politička sa vyjadrila v relácii Z prvej ruky v RTVS. Hneď v úvode sa rozhodla zaujať stanovisko k iniciatíve vlády počas 31. výročia Nežnej revolúcie. „Tak silné je opozičné konanie ako slabé je konanie vlády. Vláda mala a stále má možnosť takéto udalosti riešiť zodpovedajúcemu svojmu rozhodnutiu – keď sa nemáme fyzicky zhromažďovať, silnými online aktivitami, aby bola vyváženosť týchto síl,“ myslí si Radičová.

 

Bývalá premiérka Radičová si navyše myslí, že vládni predstavitelia zmeškali príležitosť počas utorka vyvinúť vlastnú aktivitu. „Vláda nevyužila túto aktivitu. Vláda prenechala priestor predovšetkým kritikom a istú aktivitu online sa pokúšali robiť mimovládne organizácie. Vládna aktivita tu silne absentovala, týmto sa odkaz utorka silne znásobil,“ povedala Radičová.


„Netitulujem sa do role generála, ale môžem dať svoju osobnú skúsenosť, ktorú mám. Vnímam to tak, že vláda nevyužila včerajšok jednoznačne sa prihlásiť k zásadným hodnotám oficiálnou aktivitou vo virtuálnom svete. Mohla minimálne vyvážiť oponentov, ukázať, predostrieť, že síce sme rozdelená spoločnosť, ale spája nás étos, ktorý nás už niekoľkokrát spojil,“ dodala.

 

Nitku nenechala suchú ani čo sa týka medzistraníckych vzťahov. Na mysli mala zrejme výmenu názorov, alebo skôr statusov, medzi premiérom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. „Napokon tie spory vnútri koalície sú signálom, ktorý nevzbudzuje práve dôveru, že vláda vie jednoznačne ako chce postupovať. V tomto kontexte by som pripomenula slová samého pána premiéra zo 17. novembra 2018, kedy OĽaNO vtedy organizovalo vlastný míting k tomuto výročiu a bolo tam povedané: „Čo nám však dnes chýba, je politika zdravého rozumu bez malicherností a vzájomných hádok.“ Myslím, že by sa k tomuto svojmu presvedčeniu mal pán premiér každý deň na chvíľočku vrátiť,“ uzavrela Iveta Radičová.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak