Type to search

POLITIKA

Sulík nevie vystáť Matoviča! Spolupráca s Pellegrinim je na dosah: TOTO spolu rozoberali!

Podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) s predsedom mimoparlamentnej strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim považujú za správne, že má polícia voľné ruky.


Uviedli to na margo zatýkania viacerých známych osôb v priebehu tohto roka v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. Sulík tvrdí, že takéto veci sľubovali voličom. „Aj mňa bude vždy tešiť zodpovedná práca polície. Tešiť by sme sa však mali až vtedy, keď budeme mať právoplatné rozsudky,“ povedal líder strany Hlas-SD, ktorý ale zatýkanie označil za teatrálne. Minister hospodárstva označil zásah v sídle Penty za neprimeraný. Ako však dodal, je na rozhodnutí polície, aký zásah urobí. Expremiér Pellegrini tvrdí, že viaceré akcie začali ešte za jeho vlády a teraz len dobiehajú. „Kým nie sú súdy, nevieme povedať, že je niekto vinný,“ poukázal. Minister hospodárstva tvrdí, že on osobne si odpúšťa vyjadrenia typu, že si po niekoho príde polícia.

 

„Pre mňa je dôležité, že keď mám na výber buď niekoho teatrálne zatknúť, alebo že sa roky nič nedeje a vyšetrovateľ dostane klepnuté po prstoch, keď chce niečo vyšetriť, tak si vyberiem teatrálne zatýkanie,“ povedal Sulík. Líder Hlasu-SD je rád, že sa kauza Gorila bude vyšetrovať. Zároveň si myslí, že vyšetrovaní bude vedených viac.


Vzťahy v koalícii podľa Sulíka nie sú dobré, pretože premiér Igor Matovič (OĽANO) je vzťahovačný. „Celý život som mal slobodu, že si poviem svoj názor. Budem to robiť aj teraz,“ povedal. Ďalej to však nechcel komentovať. Pellegrini tvrdí, že vzťahy sú ich vec, avšak sledujú ich nielen Slováci, ale aj ľudia v zahraničí. Podľa neho je pekné, že Sulík niečo aj kritizuje, ale nesie zároveň zodpovednosť za to, čo sa deje. „Väčšinou skončí všetko tak, ako povie premiér,“ uviedol. Sulík povedal, že SaS koaličnú dohodu neplánuje vypovedať.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak