Type to search

POLITIKA

Matovič stráca kontrolu a hovorí o nenávisti: TAKTO na to doplatia nevinné životy!

Premiér Igor Matovič (OĽANO) tvrdí, že tí, ktorí ho mesiac lynčovali za plošné testovanie ľudí na ochorenie, aktuálne volajú po výnimkách z lockdownu pre tých, ktorí budú mať test.


„Akosi záhadne si nevedia uvedomiť, že počas plošného testovania sme mali presne to – lockdown s výnimkou pre tých, ktorí mali test. Jasné, rád by som išiel presne tou cestou, ale to by niekto nemohol totálne zlyhať s nákupom testov, t.j. nemáme potrebné milióny testov,“ uviedol predseda vlády na sociálnej sieti.

 

Ako poznamenal, verejne ho niektorí zaprisahávali, že akékoľvek plošné testovanie už musí byť len striktne dobrovoľné. V súčasnosti ho, ako tvrdí, tí istí vyzývajú, aby sa plošne testovali „horiace“ okresy.


„Nechápem už vôbec. Najprv zburcujú v ľuďoch až nenávisť voči mne a plošnému testovaniu, a teraz to ja mám nejakým zázrakom zvrátiť,“ skonštatoval Matovič s tým, že takto vyzerá nebezpečný populizmus počas pandémie. Myslí si, že naň doplatia stovky nevinných ľudí životmi a tisícky trvalými zdravotnými následkami.

 

Igor Matovič (OĽaNO) sa v prieskume dôveryhodnosti stále viac prepadá. Kým ešte v apríli tohto roku, keď bola prvá vlna pandémie na vrchole mu dôverovalo 48 percent respondentov, v novembri už len 25.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak