Type to search

POLITIKA

Odhalili sme pandorinu skrinku strany OĽaNO! TOTO ich môže zničiť

V strane OĽaNO ostali z najnovšieho odhalenia, ktoré bolo až doposiaľ tajomstvom, poriadne prekvapení. Jeden z ich známych poslancov totiž až do parlamentných volieb zastával tajnú funkciu na Vojenskom spravodajstve pod vedením Jána Balciara.


Strana OĽaNO sa po voľbách dozvedela pre mnohých nečakanú informáciu o známom poslancovi. Len nedávno pritom v strane zavládla radosť po narodení potomkajedného z populárnych poslancov. Podľa nemenovaného denníka totiž Lukáš Kyselica (42), ktorý viedol vyšetrovací tím Gorila, prestúpil v roku 2019 k Vojenskému spravodajstvu do tajnej služby. Pod vedením Jána Balciara pracoval od 1. októbra 2019 až do 19. marca 2020, pričom na ďalší deň prevzal po voľbách funkciu poslanca NR SR.

 

Kyselica bol tak vojenským tajným po celý predvolebný čas, pričom o jeho zaradení netušil nikto v OĽaNO. Tajomstvo prasklo až po voľbách a mnohí členovia sú viac ako prekvapení. Kyselica svoje bývalé pracovné postavenie vysvetľuje tým, že chcel zmeniť prehnitý systém priamo zvnútra. “Ktokoľvek z občanov Slovenskej republiky by pri potvrdení takejto skutočnosti porušil zákon o utajovaných skutočnostiach. V prípade, ak by som vám povedal nie, tak mi zrejme zase nebudete veriť vy. S otázkami takéhoto typu sa s dôverou obráťte na ministerstvo obrany,” odvetil jednoznačne poslanec, ktorý priznal, že Balciar požadoval aj informácie na jeho kolegov Jaroslava Naďa či Romana Mikulca.Balciar mal mať blízko aj k bývalému premiérovi Petrovi Pellegrinimu a proti Naďovi viedol vyšetrovanie, ktoré sa napokon zastavilo. Naď bol presvedčený, že išlo o Balciarovu pomstu za to, že poukázal na jeho čudné majetkové pomery. Naď napokon Balciara po nástupe do funkcie odvolal. K Lukášovi Kyselicovi, ktorý sa stal tajomníkom ministerstva vnútra, sa už vyjadrili aj jeho najbližší kolegovia. “Z titulu mojej funkcie nemám oprávnenie vedieť, kto bol či je príslušníkom Vojenského spravodajstva. Obráťte sa na ministerstvo obrany,” znie odpoveď ministra vnútra Romana Mikulca. Kyselicu sa zastal aj Jaroslav Naď: “Na základe informácií, ktorými ako minister obrany v súčasnosti disponujem, môžem s kľudným svedomím povedať, že Lukášovi Kyselicovi dôverujem,” dodáva s pokojom.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak