Type to search

POLITIKA

Vážny rozkol v ĽSNS: Mazureka OKLAMALI! Pozrite, do akého protiútoku prešiel

V predsedníctve opozičnej strany ĽSNS došlo v posledných hodinách k šokujúcim zmenám. Známe tváre politikov, ktorí stáli na čele strany po celý čas, sa rozhodli svoje funkcie opustiť. Všetci svoje rozhodnutie zdôvodnili aj na sociálnych sieťach.


Z vedenia sa rozhodol odísť Milan Mazurek, ktorý v strane pôsobil od roku 2015 ako krajský predseda. Dôvodom odchodu je podľa jeho slov zmena stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva, štruktúru a dáva predsedovi strany takmer všetky kompetencie. “Z praktického hľadiska tak predsedníctvo stratilo význam a stalo sa len čisto pro forma orgánom. O obsahu zmeny stanov som rovnako, ako mnohí ďalší vedomosť predom nemal a dozvedel som sa o nej len náhodou, od hlasujúcich delegátov. Nikto so mnou, rovnako ako s ďalšími navrhnuté zmeny neprebral a nemal som tak možnosť sa k nim vôbec vyjadriť a ovplyvniť ich obsah. Nedokážem si nijako vysvetliť, prečo nám to zatajili, prečo nám takto klamali…,” uviedol so slovami, že bude naďalej pokračovať ako poslanec a rádový člen strany.

 

Odchod z vedenia potvrdil aj Milan Uhrík, ktorý pôsobil ako podpredseda strany: “Začiatkom januára ste odhlasovali zmenu stanov strany. V rámci tejto zmeny prišlo k podstatnej zmene štruktúry predsedníctva, ako aj k ďalšiemu presunu kompetencií z predsedníctva na predsedu. Predsedníctvo strany prakticky nerozhoduje už o ničom. Čo ma však ťaží na srdci viac je, že o takejto zásadnej zmene stanov som vôbec nevedel… Preto som sa rozhodol, že sa po dlhých rokoch nebudem uchádzať o funkciu podpredsedu strany, keďže táto funkcia nateraz nemá praktický význam,” napísal s tým, že sa bude venovať funkcii europoslanca.

 

Koniec v predsedníctve ĽS-Naše Slovensko ohlásil aj hovorca strany Ondrej Ďurica. Rovnako ako kolegovia uvádza ako dôvod odchodu zmenu stanov bez vedomia niektorých členov. “Keďže obaja takto významní funkcionári končia v predsedníctve strany, nevidím ani ja zmysel byť naďalej jeho súčasťou… Napriek svojej neúčasti v predsedníctve budem svoj mandát poslanca NR SR vykonávať tak, aby som sa mohol svojim voličom vždy pozrieť do očí,” dodal na záver. Zo strany pritom v máji 2020 odišli aj známi poslanci.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak