Type to search

POLITIKA

Heger otvorene o ODVOLÁVANÍ ministra vnútra: TENTO trpký odkaz posiela Mikulcovi!

Jozef Dobrik
Jozef Dobrik jún 09

Hlasovanie za opozičný návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) by bolo porušením koaličnej zmluvy, čo má svoje následky.


Vyhlásil to premiér Eduard Heger (OĽANO), ktorý je predsvedčený, že Mikulec odvolaný nebude, pretože návrh nezíska dostatok hlasov od poslancov Národnej rady (NR) SR. Verí, že koaliční poslanci jemu aj celej vláde potvrdia dôveru aj pri tomto hlasovaní.

Premiér pripomenul, že získal podporu vďaka podpisom poslancov za jednotlivé koaličné kluby. Podľa svojich slov sa snaží viesť vládu tak, aby dodržiaval dohody a očakávania koalície. Preto verí, že aj voči nemu ako premiérovi budú tieto dohody naplnené a nedôjde k porušeniu koaličnej zmluvy.

 

Mikulec má podľa premiéra prirodzene odporcov v súčasnej opozícii. Dodal, že tí počas svojho vládnutia presviedčali verejnosť, že “skutky sa nestali”. “Nechajme to na diskusiu. Myslím si, že dôvera medzi mnou a koaličnými partnermi a poslancami je veľká,” odpovedal Heger na otázku, ako bude postupovať v prípade, že by sa pri hlasovaní koaliční poslanci zdržali. Pripomenul, že v demokratickej spoločnosti je prirodzené, že ľudia môžu povedať svoj názor. Na druhej strane je podľa neho v politike i koalícii dôležitá dohoda. Koaličná zmluva podľa neho jasne hovorí, ako sa majú koaliční poslanci správať v takýchto situáciach.

 

Heger hovorí, že koalíciu čakajú ďalšie plány a reformy, kde potrebujú mať spoluprácu. “Preto verím, že aj toto si koaliční partneri uvedomujú, a preto by sme nemali podliehať pocitom, pretože politika je o rozhodnutiach. Na druhej strane chápem, že nie vždy je rozpoloženie niektorých poslancov jednoduché,” dodal s tým, že vidí priestor na diskusiu za zavretými dverami.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak