Type to search

POLITIKA

Kým Slovenko oslabuje vojna v polícii, Matovič vylieva svoju zlosť všade navôkol!

V čase, keď je koalícia oslabená sporom o políciu a prokuratúru, tlačí Igor Matovič na SaS, ku ktorej sa pridali ľudia okolo Márie Kolíkovej.

Prvý pokus vyriešiť situáciu v koalícii po tom, ako zo strany Za ľudí odišli šiesti z jej desiatich poslancov, sa skončil neúspechom.

Kým SaS, ktorá už má 19 poslancov a je druhou najsilnejšou vládnou stranou, trvá na tom, že jej popri ministerstvách hospodárstva, školstva a zahraničia pribudne ministerstvo spravodlivosti s Máriou Kolíkovou, líder OĽaNO Igor Matovič tlačí na SaS, aby mala dohromady len tri rezorty.

„Oznámili sme strane SaS, nech si vyberú – buď platí koaličná zmluva, alebo potom treba vypovedať koaličnú zmluvu a poďme rokovať o tom, že sa nanovo prerozdelia posty podľa poslancov jednotlivých poslaneckých klubov,“ povedal predseda OĽaNO Igor Matovič. V jednom aj v druhom prípade podľa neho SaS prislúchajú len tri ministerstvá.

Ak by Igor Matovič trval na týchto dvoch možnostiach, koalícia ešte môže mať problémy. Richard Sulík totiž pri prijatí šiestich poslancov zo Za ľudí do svojho klubu oznámil ako zásadnú požiadavku, že Mária Kolíková zostane ministerkou spravodlivosti.

Zároveň v koalícii beží súboj o políciu a prokuratúru a Igor Matovič hovorí, že ak sa situácia v policajných zložkách nevyrieši, nemá táto koalícia zmysel. Matovič útočí na Roberta Fica a Petra Pellegriniho, nemenuje však svojho koaličného partnera Borisa Kollára a Sme rodina, ktorí od prípadu ich nominanta Vladimíra Pčolinského spochybňujú vyšetrovateľov a špeciálnu prokuratúru.

V parlamente sa začala schôdza, na ktorej sa majú zaoberať aj opozičnými návrhmi na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) – v čase, keď vo väzbe sedia elitní vyšetrovatelia, ktorí vyšetrovali aj prepojenie oligarchov na štát.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak